3 NIEDZIELA WIELKANOCNA 18.04.2021r

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA 18.04.2021r

1. W piątek 23.04.2021 roku Uroczystość Św. Wojciecha Bpa męczennika Msze święte o godz. 16.30 i 17.00 W tym dniu nie obowiązuje nas post. Można spożywać pokarmy mięsne.
2. Dzisiaj Msze św. o godz. 8.15 , 10.00, 12.00, 13.00, 16.00. Przypominamy o zachowaniu zasad sanitarnych.
3. Na prośbę Pana Wójta przypominamy o obowiązku spisu ludności w naszej Ojczyźnie. Bliższe informację w gablocie parafialnej.
4. Przypominamy rodzicom dzieci I komunijnych aby wybrali projekt pamiątki I komunii świętej. Projekty znajdują się a aktualnościach na naszej stronie parafialnej.
5. Najbliższe spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych odbędzie się prawdopodobnie po 25 kwietnia, po zniesieniu obostrzeń. Bądźmy dobrej myśli.

• Boga można bardziej pokochać czytając Pismo Święte – Weź i czytaj,
• Rozpoczynamy Tydzień Biblijny- Czytanie Pisma Świętego to chleb z Nieba,
• Biblia na pustyni Judzkiej pisze ks. Prof. Waldemar Chrostowski
• Św. Józef i Rachel – co łączy św. Józefa z zoną Jakuba ojca dwunastu pokoleń.

ZAPOWIEDZI: - W związek małżeński mają zamiar wstąpić:
• Tomasz Kowalczyk kawaler z parafii św. Klemensa z Klembowa i Klaudia Zbrzeźniak. Panna z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.

Dodane przez: Ks.Grzegorz Chojnicki, 17 Apr 2021, 12: 38

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 11.04.2021r

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 11.04.2021r

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.
2. Dzisiaj Msze św. o godz. 8.15 , 10.00, 12.00, 13.00, 16.00 i 17.00. Za tydzień w Niedzielę nie będzie Mszy św. o godz.17.00 . Przypominamy o zachowaniu zasad sanitarnych.
3. Dzisiaj w niedzielę o godz. 15. 00 w kościele nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
4. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Caritas naszej Diecezji Warszawsko-Praskiej.

• Jesteśmy wszyscy powołani do Miłosierdzia Bożego,
• Jak budować relacje z drugim człowiekiem i jak spełniać oczekiwania innych – Zasady Bliskości,
• Miłość według Karola Wojtyły – Miłość i odpowiedzialność w małżeństwie,
• Dziesięć czynności podjętych przez św. Józefa ze względu na posłuszeństwo wobec Pana Boga a szczególnie podróż do Egiptu,
• Kto ma prawo do renty?

ZAPOWIEDZI: - W związek małżeński mają zamiar wstąpić:
• Tomasz Kowalczyk kawaler z parafii św. Klemensa z Klembowa i Klaudia Zbrzeźniak. Panna z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.
• Jakub Edward Woźnica, kawaler, z parafii Św. Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim i Aneta Roguska panna, z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.

Dodane przez: Ks.Grzegorz Chojnicki, 10 Apr 2021, 19: 32

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 04.04.2021 r.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 04.04.2021 r.
1. Niech święta Paschalne umacniają naszą wiarę, nadzieję i jednoczą w miłości. Życzymy zdrowych i spokojnych świąt.
2. Dziękujemy ks. Adrianowi. ministrantom i lektorom, za czynny udział w Uroczystości Triduum Paschalnego, Panu Organiście, dziewczętom ze scholii z Panią Bożenką i Panu Kościelnemu; Bractwu adoracyjnemu, Rodzinom Szensztackim, i całej asyście. Dziękujemy Druhnom i Druhom z OSP w Dobrem, OSP z Sołk, Porąb Nowych, Ryni i Brzozowicy, za pomoc i zaangażowanie. Bardzo dziękujemy Panu Stanisławowi Paderewskiemu z Ryni, który od wielu lat w Wielką Sobotę wozi księdza do większości wiosek naszej parafii na poświęcenie pokarmów wielkanocnych. Serdeczne Bóg zapłać.
3. Świętowanie tajemnic Paschalnych nie byłoby możliwe bez dekoracji Grobu i Ołtarza Adoracji tzw. Ciemnicy. Panu Kazimierzowi, Jerzemu, Darkowi i Sławkowi, ks. Adrianowi, serdeczne Bóg zapłać za profesjonalnie wykonane dekoracje Wielkanocne. Grób nawiązuje do wydarzeń Paschalnych. Krzyż to symbol upadku, ale także Zwycięstwa. Z Upadku w grzech powstajemy dzięki Łasce Bożej jaką wysłużył nam na drzewie krzyża sam Jezus – Baranek zabity dla nas, Dzięki Chrystusowi znamy drogę do powstania z naszych upadków aby uczestniczyć w Łasce i Chwale Boga. W ten sposób przeżywamy Paschę – czyli tajemnicę umierania dla grzechu. Serdeczne Bóg zapłać.
4. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do grobu i ciemnicy, są one darem was wszystkich, są one wyrazem troski i wiary.
5. Msze św. dzisiaj po rezurekcji są o godz. 10:00, 12:00, 13 i 16:00. W poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8.15, 10.00, 12.00 i 16.00
6. 11 kwietnia w najbliższą niedzielę będziemy przeżywać niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15. 00 w kościele nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
7. Taca w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
8. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego taca przeznaczona jest na Caritas naszej Diecezji Warszawsko-Praskiej.
PRASA – Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów. W bieżącym wydaniu tygodnika „Idziemy” koszt 5 zł.:
• Autentyczny Grób Pański ,
• Relikwie to doczesne pozostałości po świętych i błogosławionych, Autor artykułu stawia pytanie po co one są?
• Odkrywanie ducha liturgii?

ZAPOWIEDZI: - W związek małżeński mają zamiar wstąpić:

• Jakub Edward Woźnica, kawaler, z parafii Św. Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim i Aneta Roguska panna, z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.
• Mariusz Wołkiewicz, kawaler z Żukowa i Ewa Genowefa Wielądek panna z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.
• Piotr Mateusz Łukaszewski, kawaler z parafii tutejszej, i Wioletta Krusiewicz, panna z parafii Jakubów. Zapowiedź druga.
• Damian Dróżdż, kawaler i Magdalena Szelest , panna -oboje z parafii tutejszej . Zapowiedź druga.
• Krzysztof Zych, kawaler i Marta Bodecka, panna- oboje z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.

Dodane przez: Ks.Grzegorz Chojnicki, 04 Apr 2021, 11: 23

Zapis z Uroczystości Triduum Paschalnego