Porządek Mszy Św.
Dni powszednie 17.00
Okres wakacyjny
7.00 lub 17.00
Niedziele i święta
8:15, 10:00 , 12:00, 16:00
Okres wakacyjny
8.15, 11.00, 17.00
Sakrament pokuty:  
w czasie każdej Mszy św.

Ogłoszenia


Niedziela Miłosierdzia Bożego 24.04.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Niedziela Miłosierdzia Bożego 24.04.2022 r.


1. Dzisiaj 24 kwietnia Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15. 00 w kościele nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj rozpoczynamy Misje Święte w naszej Parafii. Misje Św. poprowadzą Ojcowie redemptoryści. O. Józef Szczecina i O. Marek Kotyński. Serdecznie witamy Misjonarzy w Naszej Parafii Na stoliku z gazetami znajduje się program Misji jeżeli ktoś jeszcze go nie ma może zabrać go do domu.
2. Na prośbę ks. Proboszcza ks. Kard. Kazimierz Nycz przeznaczył dla naszej Parafii relikwie pierwszorzędne współczesnego męczennika bł. ks. Jerzego Popiełuszko. Został także zakupiony relikwiarz, w którym zostaną umieszczone relikwie /kość/ z ciała męczennika. Relikwie zostaną wprowadzone do naszej Parafii dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 z racji imienin Jerzego. Wprowadzenia dokonają O. Misjonarze.
3. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego taca przeznaczona jest na Caritas naszej Diecezji Warszawsko-Praskiej.
4. Misje w naszej Parafii będą trwały od dzisiejszej Niedzieli do Niedzieli 01.05. 2022. Szczegółowy program znajduje się w gablocie Parafialnej oraz można jeszcze zabrać go do domu znajduje się na stoliku z gazetami.


PRASA – Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów. W bieżącym wydaniu tygodnika „Idziemy”:
• Miłosierdzie w praktyce – Jak okazywać Miłosierdzie?
• Rodzaje Miłości- Czym jest Miłosierdzie?
• Kim są preppersi ?


ZAPOWIEDZI: - W związek małżeński mają zamiar wstąpić:
• Robert Wolski, kawaler i Monika Kulma, panna. Oboje z Parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.
Polecamy ich modlitwie wspólnoty parafialnej.

Dodane przez: Ks.Grzegorz Chojnicki, 23 Apr 2022, 19: 05

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 17.04.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 17.04.2022 r.


1. Niech święta Paschalne umacniają naszą wiarę, nadzieję i jednoczą w miłości. Życzymy zdrowych i radosnych świąt.
2. Dziękujemy ministrantom i lektorom, ks. Adrianowi, za czynny udział w Uroczystości Triduum Paschalnego i Procesji Rezurekcyjnej; Panu Organiście i Panu Kościelnemu; Bractwu adoracyjnemu, Rodzinom Szensztackim, Chórowi Parafialnemu, Scholii z Panią Bożeną; Strażackiej Orkiestrze, Bielankom, Kołom Różańcowym i całej asyście. Dziękujemy Druhnom i Druhom ze wszystkich jednostek strażackich naszej Parafii; panu Dariuszowi za nagłośnienie procesji, policji.
3. Świętowanie tajemnic Paschalnych nie byłoby możliwe bez dekoracji Grobu i Ołtarza Adoracji tzw. Ciemnicy. Głównym wykonawcą Grobu i Ciemnicy jest Pan Kazimierz Gąsior. Panu Kazimierzowi , Jerzemu i Darkowi serdeczne Bóg zapłać za profesjonalnie wykonane dekoracje Wielkanocne. Ciemnica przedstawia uschłe drzewo a w nim zamknięto Życie. Ukazuje ono Chrystusa uwięzionego. Grób nawiązuje do cierpienia Chrystusa oraz ludzi a zwłaszcza naszych braci i sióstr na Ukrainie z powodu wojny. Cierpienie, samotność, niewola, śmierć, opuszczenie Ojczyzny- rodzi wojna. To w każdym człowieku z powodu braku pokoju cierpi i umiera Chrystus. Gdy ludzie tracą z oczu Boga i chcą Go usunąć poza nawias historii, miejsce pokoju zajmują dominacja i rywalizacja, wojna i śmierć. Choć człowiek chce usunąć krzyż ze swego życia nie jest w stanie tego zrobić . Sam może przyczynić się do cierpienia bliźniego. Fragment starego Krzyża Misyjnego w centrum pustego grobu wskazuje nam nadchodzący czas Misji – Krzyż prowadzi do zwycięstwa na śmiercią nad ludzkimi słabościami i grzechem. Bardzo dziękujemy Panu Stanisławowi Paderewskiemu z Ryni, który od wielu lat w Wielką Sobotę wozi księdza do większości wiosek naszej parafii na poświęcenie pokarmów wielkanocnych. Serdeczne Bóg zapłać.
4. Dziękujemy za kwiaty, które są darem was wszystkich, są one wyrazem troski i wiary.
5. Msze św. dzisiaj po rezurekcji są o godz. 10: 00, 12: 00, 16:00. Jutro według porządku niedzielnego.
6. 24 kwietnia w najbliższą niedzielę będziemy przeżywać niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15. 00 w kościele nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu rozpoczynamy Misje Święte w naszej Parafii. Na stoliku z gazetami znajduje się program Misji jeżeli ktoś jeszcze go nie ma może zabrać go do domu.
7. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
8. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego taca przeznaczona jest na Caritas naszej Diecezji Warszawsko-Praskiej.


PRASA – Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów. W bieżącym wydaniu tygodnika „Idziemy”:
• Niełatwo być uczniem Chrystusa -Trudna wiara,
• Co znaczy zmartwychwstanie?
• Powstanie Chrystusa z martwych jest fundamentem naszej wiary,
• Kto był sędzią Jezusa ?


Dodane przez: Ks.Grzegorz Chojnicki, 16 Apr 2022, 21: 18

NIEDZIELA PALMOWA 10.04.2022r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA PALMOWA 10.04.2022r

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zaangażowanie w organizację i przeprowadzenie Drogi Krzyżowej. Szczególne podziękowanie należy się Panu Darkowi za nagłośnienie, Strażakom, Policji, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, ministrantom i lektorom. Oraz wszystkim, którzy przygotowali piękne stacje Drogi Krzyżowej. Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę.
2. Chorych przed świętami wielkanocnymi odwiedzimy 13 kwietnia 2022 roku od godz. 9.00. Proszę chorych zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
3. W tym tygodniu spowiadać będziemy w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00 i od godz. 16.00. Nie będzie Spowiedzi w Wielki Czwartek, Piątek Sobotę i Niedzielę Wielkanocną.
4. Bardzo dziękuję za złożone ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego oraz ołtarza adoracji zwanego Ciemnicą a także na Seminarium Duchowne. Ofiary złożyli parafianie z Dobrego Sołectwo nr I- 472 zł i Sołectwo Dobre II – 530 zł, Drop 280 zł, Kąty Czernickie 145zł , Rakówiec 60 zł na kwiaty i 150 zł na Seminarium, Poręby Nowe Na kwiaty 460 zł na seminarium 330 zł i 258 jajek , Rudzienko 153 jajka na Seminarium i 1150 zł na kwiaty i Seminarium Duchowne, Rynia 340 zł na kwiaty i 80 jajek na seminarium, ofiary anonimowe 420 zł. Osęczyzna 180 zł na kwiaty i 170 zł na seminarium, Rąbierz Kolonia 70 jajek i 100 zł na seminarium i 170 zł na kwiaty, Rudno 170 zł na kwiaty i 110 zł na seminarium i 90 jajek, Remigiusz Gadomski 100 zł na kwiaty i 50 zł na Seminarium, Brzeźnik 180 jajek i 320 zł, Koło Różańcowe z Rudzienka 150 zł na kwiaty, Anonimowa ofiara z Rynku 150 zł, Antonina 50 zł na kwiaty, Koło Różańcowe z Wólki Kokosiej 140 zł kwiaty i 140 na seminarium, Koło Różańcowe z Dobrego im. Jana Pawła II 350 zł na kwiaty, i 250 zł na seminarium. Wólka Kokosia ofiary na kwiaty i seminarium 450 zł i 140 jajek na seminarium, Koło różańcowe z Brzozowicy 100 zł na kwiaty i 200 na seminarium. P. Gąsiorek z Wólki Kokosiej 50 zł na kwiaty i 50 jaj na seminarium, Głęboczyca na kwiaty 160 zł na seminarium 200zł i 120 jaj, Koło różańcowe MB Różańcowej z Kobylanki 140 zł na kwiaty. Koło Różańcowe z Dobrego ul Kościuszki 100 zł na seminarium i 390 zł na kwiaty. Od mieszkańców osiedla Zgoda 270 zł Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Zachęcamy do zbiórki jajek, jak co roku dla naszego Seminarium Duchownego, jako ofiarę i naszą pomoc.
5. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. Msza Święta w Czwartek o godz. 18.00. W Wielki Piątek nie ma Mszy Świętej. Natomiast tradycyjne jest sprawowana liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W Wielki Piątek ofiary składane na tacę są przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielką Sobotę liturgia o godz. 18.00. Przynosimy na liturgię Świece zabezpieczone przed rozlaniem wosku.
6. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. Zachęcamy przedłużenie postu na Wielką Sobotę.
7. W Wielki Czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy rozpocznie się po Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie trwała do godz. 22.00, W Wielki Piątek adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy, po liturgii Męki Pańskiej adoracja w Grobie Pańskim do 22.00 Natomiast w Wielką Sobotę adoracja przy Grobie cały dzień i całą noc. Do adoracji zapraszamy wszystkich – Bractwo adoracyjne, Rodziny Szensztackie, Koła różańcowe, Ministrantów, kandydatów do Bierzmowania, dzieci z rodzicami, Lektorów, Bielanki, i Strażaków wszystkich jednostek naszej parafii.
8. Msza Rezurekcyjna z procesją o godz. 6.00, po rezurekcji kolejna Msza Święta o godz. 10.00, 12.00, 16.00.
9. Poświęcenie pokarmów w Kościele w wielką Sobotę od godz. 8-10 i od godz. 12 do 13. Na wioskach od godz. 8.00. W Wielką Sobotę można zaopatrzyć się w wodę świeconą.
10. Dzisiaj 10 kwietnia br. po Mszy świętej o godz. 12.00 konferencja dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest dziecka w Święta Wielkanocne / I czy II dzień Świąt/ Zapraszamy. Na spotkanie przynosimy akt urodzenia dziecka/.Spotkanie w domu Parafialnym.

PRASA – Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów. W bieżącym wydaniu tygodnika „Idziemy”:
• Wierząca Ukraina – Jaka wiara dominuje na Ukrainie? Co zmieniła tam wojna?
• Wielki Post to czas przebudzenia w prawdzie,
• Człowiek w swojej cierpieniu pozostaje nietykalną tajemnicą – sens cierpienia o którym pisał św. Jan Paweł II,
• Ważne i ważniejsze -czym jest Wielkanoc?

Dodane przez: Ks.Grzegorz Chojnicki, 09 Apr 2022, 20: 28

V Niedziela Wielkiego Postu 03.04.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V Niedziela Wielkiego Postu 03.04.2022


1. W tym roku przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych przez uczestnictwo w Liturgii Mszy Świętej, korzystajmy ze spowiedzi świętej z nabożeństw wielkopostnych- Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Także ten czas to czas przygotowania do Misji Świętych, które odbędą się pod koniec kwietna b.r.
2. Gorzkie żale w Niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00.
3. Bardzo dziękuję za złożone ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego oraz ołtarza adoracji zwanego Ciemnicą a także na Seminarium Duchowne. Ofiary złożyli parafianie z Dobrego Sołectwo nr I- 472 zł i Sołectwo Dobre II – 530 zł, Drop 280 zł, Kąty Czernickie 145zł , Rakówiec 60 zł na kwiaty i 150 zł na Seminarium, Poręby Nowe Na kwiaty 460 zł na seminarium 330 zł i 258 jajek , Rudzienko 153 jajka na Seminarium i 1150 zł na kwiaty i Seminarium Duchowne, Rynia 340 zł na kwiaty i 80 jajek na seminarium, ofiary anonimowe 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Zachęcamy do zbiórki jajek, jak co roku dla naszego Seminarium Duchownego, jako ofiarę i naszą pomoc.
4. W najbliższy piątek 8 kwietnia b.r. Droga Krzyżowa ulicami Dobrego – Wyruszymy z krzyżem z kościoła przez Rynek w kierunku ruchu do ul. Kilińskiego, następnie przejdziemy ulicą Lazurową , Słoneczną, Armii Krajowej do ul Kilińskiego i ul Rynek do Kościoła. Bardzo prosimy o zaangażowanie się przy utworzeniu czternastu stacji Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa rozpocznie się po Mszy Świętej o godz. 17.00. W tym dniu msza święta o godz. 16.30 i 17.00. Nie ma adoracji NS.
5. W najbliższą sobotę zbiórka dla Lektorów i Ministrantów o godz. 10.45. A bielanki spotykają się o godz. 12.00.`
6. Jutro w Poniedziałek 04 kwietnia kancelaria parafialna jest nieczynna. Przepraszamy za to nieudogodnienie.
7. W niedzielę 10 kwietnia br. po Mszy świętej o godz. 12.00 konferencja dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest dziecka w Święta Wielkanocne / I czy II dzień Świąt/ Zapraszamy. Na spotkanie przynosimy akt urodzenia dziecka/.Spotkanie w domu Parafialnym.

PRASA – Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów. W bieżącym wydaniu tygodnika „Idziemy” :
• Jak są konstruowane newsy, czyli kłamstwa – Blask Prawdy,
• Bestialstwo w Mariupolu, żywi nie nadążają grzebać zmarłych,
• Rosja i Ukraina zawierzone Maryi -Fatimska obietnica Matki Bożej dotyczy nawrócenia Rosji oraz Pokoju,
• Na czym powinno polegać Nawrócenie Rosji- wróćmy do Prawdy, Świat odszedł od Boga i Prawdy.

Dodane przez: Ks.Grzegorz Chojnicki, 02 Apr 2022, 19: 01

IV Niedziela Wielkiego Postu 27.03.2022 r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV Niedziela Wielkiego Postu 27.03.2022


1. W tym roku przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych przez uczestnictwo w Liturgii Mszy Świętej, korzystajmy ze spowiedzi świętej z nabożeństw wielkopostnych- gorzkich żali i Drogi Krzyżowej. Także ten czas to czas przygotowania do Misji Świętych, które odbędą się pod koniec kwietna b.r. Dzisiaj już nasi bracia i siostry / sołtysi/ rozniosą pobłogosławione Zamierzenia Misji do naszych domów. Zapraszamy chętnych z poszczególnych wiosek do współpracy by tworzyć zespól Misyjny w Naszej Wspólnocie Parafialnej i dostarczyć do każdego domu informację o Misjach Świętych.
2. Droga krzyżowa w Piątki godz. 16.30 z udziałem dzieci i o godz. 17.30. Gorzkie żale w Niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00.
3. Bardzo dziękuję za złożone ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego oraz ołtarza adoracji zwanego Ciemnicą a także na Seminarium Duchowne. Ofiary złożyli parafianie z Dobrego Sołectwo nr I- 472 zł i Sołectwo Dobre II – 530 zł, Drop 280 zł, Kąty Czernickie 145zł , Rakówiec 60 zł na kwiaty i 150 zł na Seminarium, Poręby Nowe Na kwiaty 460 zł na seminarium 330 zł i 258 jajek , Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Zachęcamy do zbiórki jajek, jak co roku dla naszego Seminarium Duchownego, jako ofiarę i naszą pomoc.
4. Dzisiaj w niedzielę 27.03.2022 po Mszy Św. O godz. 12.00 spotkanie w Domu Parafialnym z rodzicami dzieci rocznicowych.
5. Droga krzyżowa ulicami Dobrego – Wyruszymy z krzyżem z kościoła przez Rynek w kierunku ruchu do ul. Kilińskiego, następnie przejdziemy ulicą Lazurową , Słoneczną, Armii Krajowej do ul Kilińskiego i ul Rynek do Kościoła. Bardzo prosimy o zaangażowanie się przy utworzeniu czternastu stacji Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa rozpocznie się po Mszy Świętej o godz. 17.00 w piątek przed Niedzielą Palmową.
6. W sobotę najbliższą zbiórka dla Lektorów i Ministrantów o godz. 10.45.
7. 01 kwietnia br. w piątek o godz. 17.00 poświecimy obraz św. Andrzeja Boboli autora Ślubów Lwowskich z 01.04.1656 roku. Odmówimy te śluby w intencji Naszej Ojczyzny i o Pokój na Świecie. Obraz jest ofiarowany przez naszych Parafian dla naszej Świątyni. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.

PRASA – Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów. W bieżącym wydaniu tygodnika „Idziemy” :
• Co znaczy „Nie Zabijaj” Moralność jest jedna podczas wojny i pokoju artykuł O. Jacka Salija,
• Małżeństwo jest nierozerwalne, ale czy można sprawdzić czy małżeństwo jest nieważne odpowiada ks. Marek Kruszewski ,
• Polacy deklarują chęć posiadania dzieci – Niezbadana Demografia,
ZAPOWIEDZI: - W związek małżeński mają zamiar wstąpić:
• Przemysław Kowalczyk kawaler z parafii tutejszej i Julita Wojciechowska panna z parafii św. Anny z Jakubowa. Zapowiedź druga.
• Polecamy ich modlitwie wspólnoty parafialnej.

Dodane przez: Ks.Grzegorz Chojnicki, 26 Mar 2022, 19: 59

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej >>

Powered by CuteNews


Strona główna