Porządek Mszy Św.
Dni powszednie 17.00
Okres wakacyjny
7.00 lub 17.00
Niedziele i święta
8:15, 10:00 , 12:00, 16:00
Okres wakacyjny
8.15, 11.00, 17.00
Sakrament pokuty:  
w czasie każdej Mszy św.

Ogłoszenia


14 Niedziela Zwykła 03.07.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
14 Niedziela Zwykła 03.07.2022 r.


1. Rozpoczęliśmy porządek wakacyjny Mszy Świętych Niedzielnych. Msze Święte będą sprawowane o godz. 8.15, 11.00 i 17.00. Porządek wakacyjny obowiązuje w miesiącu lipcu i sierpniu.
2. W czasie wakacji ksiądz spowiada przed Mszą Świętą. Podczas Mszy świętych nie ma spowiedzi.
3. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca procesja Eucharystyczna po Mszy Świętej o godz. 11.00.
4. W środę 06.07 br. o 17:00 Msza Święta Zbiorowa, a w czwartek o 17:00 Msza Święta Wypominkowa.
5. 10 lipca 2022 sympatycy Radia Maryja organizują 31 pielgrzymkę do Częstochowy, Wyjazd o godz. 05.30 powrót ok. 19.30. Zapisy przyjmuje Pan Roman po Mszach Świętych / Tel. 502 475 001/
6. Wszystkim dzieciom, młodzieży, urlopowiczom życzymy dobrego odpoczynku i wspaniałej pogody na rozpoczęte wakacje.
7. Wójt Gminy Dobre i Gminny Ośrodek Kultury w Dobrem ogłasza konkurs na „Najładniejszy wieniec dożynkowy”. Zgłoszenia przyjmuje Gminna Biblioteka Publiczna w Dobrem. Termin zgłoszeń do 19 sierpnia 2022. Rozstrzygnięcie konkursu 28 sierpnia 2022 roku.


PRASA – Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów.
• Matka Afryki - Bł. Maria Teresa Ledóchowska- polska hrabianka, która zrezygnował z dostatniego życia dla posługi na rzecz Afrykańczyków.
• Człowiek tonie w ciszy – jak nie utonąć w morzu lub nad jeziorem w wakacje odpowiada prezes Sopockiego WOPR -u
• Dukla – niezwykłe miejsce Podkarpacia, gdzie żył i modlił się Polski XV w. święty.
• Bez znajomości nauczania Kościoła wierni są bardziej narażeni na wpływ różnych ideologii, które pretendują do kierowania życiem ludzi – „Synodalne Odkrycia”.

ZAPOWIEDZI: - W związek małżeński mają zamiar wstąpić:

• Przemysław Milerski, kawaler z parafii św. Stanisława i św. Jana Chrzciciela w Stanisławowie i Jolanta Teresa Rawska, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.

Polecamy ich modlitwie wspólnoty parafialnej.

Dodane przez: Ks.Grzegorz Chojnicki, 02 Jul 2022, 20: 57

13 NIEDZIELA ZWYKŁA 26.06.2022 r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
13 NIEDZIELA ZWYKŁA 26.06.2022 r1. W najbliższą Środę 29 czerwca 2022 Uroczystość Św. Piotra i Pawła. W tym dniu są zbierane ofiary na tacę na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie i działalność apostolska i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Serdeczne Bóg zapłać.
2. 01 lipca br. I piątek miesiąca w sobotę 02 lipca I sobota miesiąca. Przypominamy o spowiedzi świętej.
3. Za tydzień w Niedzielę rozpoczniemy porządek wakacyjny Mszy Świętych Niedzielnych. Msze Święte będą sprawowane o godz. 8.15, 11.00 i 17.00. Porządek wakacyjny obowiązuje w miesiącu lipcu i sierpniu.
4. W czasie wakacji ksiądz spowiada przed Mszą świętą. Podczas Mszy świętych nie ma spowiedzi.
5. Za tydzień w Niedzielę z racji pierwszej Niedzieli miesiąca procesja Eucharystyczna po Mszy Świętej o godz. 11.00
6. Wszystkim dzieciom, młodzieży, urlopowiczom życzymy dobrego odpoczynku i wspaniałej pogody na początek rozpoczętych wakacji.

PRASA – Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów. W bieżącym wydaniu tygodnika „Idziemy”:

• W objęciach inflacji – wszyscy odczuwamy wzrost cen,
• Kreatywny odpoczynek dla młodszych – jak odpoczywać z Bogiem w artykule Pomysły na wypoczynek,
• Ukraina nie da się pokonać – rozmowa z bp. Radosławem Zmitrowiczem, biskupem pomocniczym diecezji kamieniecko-podolskiej
• Zmiany księży na parafiach- Gdzie odchodzą księża ze swoich parafii – szczegółowy plan podaje tygodnik idziemy.

Dodane przez: Ks.Grzegorz Chojnicki, 25 Jun 2022, 21: 19

12 Niedziela Zwykła 19.06.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
12 Niedziela Zwykła 19.06.2022r


1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję za przygotowanie pięknych ołtarzy nawiązujących do roku liturgicznego: Rodzicom dzieci komunijnych /I ołtarz/, Rodzicom młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania i mieszkańcom ul Głowackiego/ II Ołtarz/ Państwu Kiljańczykom i całej rodzinie oraz mieszkańcom ul. Kościuszki/ III ołtarz/ i rodzinie Państwa Gromulskich i Kosińskich,/ IV ołtarz/. Dziękujemy wszystkim jednostkom Strażackim, Policji, Orkiestrze Dętej, Bielankom, dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym i rodzicom, Ministrantom, Lektorom, Kołom Żywego Różańca, Bractwu Adoracyjnemu, rodzinom Szensztackim, Panu Organiście, Panu Kościelnemu. Panu Dariuszowi za nagłośnienie, i wam wszystkim biorącym udział w tej uroczystości. Serdeczne Bóg zapłać.
2. 23 czerwca br. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela Msze Święte o godz. 16.30 i główna Msza św. o godz.17.00/ następnie Msza św. o godz. 18.00. W tym dniu zakończenie Oktawy Bożego Ciała po Mszy o godz. 17.00; po procesji błogosławieństwo wianków z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych.
3. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, które są sprawowane po Mszy Świętej Niedzielnej o godz. 16.00, a w dniu powszednim po Mszy Świętej o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału w Oktawie Bożego Ciała na Nabożeństwach z Procesją Eucharystyczną.
4. Od piątku 24 czerwca zapisujemy intencje mszalne w kancelarii na rok 2023 za zmarłych.
5. Dzisiaj w Niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 12.00.
6. W piątek 24 Czerwca 2022 Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Jezusowemu podczas nabożeństwa czerwcowego. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.
7. Dzisiaj zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą. Serdeczne Bóg zapłać.
8. Msza Św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8.00 Zapraszamy Dyrekcje szkoły, grono pedagogiczne, pracowników,, rodziców . dzieci i młodzież..

PRASA – Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów. W bieżącym wydaniu tygodnika „Idziemy”:

• Problemy kadrowe w Kościele – wywiad z Biskupem Romualdem Kamińskim,
• Jak wygląda rosyjski świat – starcie dwóch światów,
• Zaklaskaliśmy Papieża.
• Wychowawca chłopców z marginesu Św. Alojzy Orione

ZAPOWIEDZI: - W związek małżeński mają zamiar wstąpić:

• Maciej Przyborowski kawaler z parafii św. Teresy od dzieciątka Jezus i Natalia Magdalena Mirosz, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.
Polecamy ich modlitwie wspólnoty parafialnej.

Dodane przez: Ks.Grzegorz Chojnicki, 18 Jun 2022, 19: 45

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 12.06.2022r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 12.06.2022r


1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej. W najbliższy Czwartek Boże Ciało. W czerwcu Nabożeństwo czerwcowe po Mszy Świętej o godz. 17.00 w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00.
2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieci klas IV uczestniczą w Liturgii rocznicy I Komunii Świętej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach i ich rodzicach. Dziękujemy Paniom katechetkom i ks. Adrianowi oraz rodzicom za przygotowanie dzieci do godnego przeżycia tej uroczystości.
3. W środę o godz. 18.00 spotkanie dla Bielanek w domu parafialnym.
4. 16 czerwca 2022 roku w czwartek Uroczystość Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy. W Boże Ciało Msze Święte o godz. 8.15, 10:00 i 16:00 z nabożeństwem czerwcowym. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami Dobrego do czterech ołtarzy. Procesja wyruszy z kościoła, ulicą Rynek do pierwszego ołtarza po prawej stronie. Następnie przejdziemy ulicą Głowackiego. Tam dojdziemy do drugiego ołtarza przy krzyżu. Następnie skręcimy w ulicę Sikorskiego i w ul. Kościuszki gdzie będzie trzeci ołtarz u Państwa Kiljańczyków. Od trzeciego ołtarza ul Kościuszki dojdziemy do Rynku do czwartego ołtarza przy piekarni u P. Gromuskich-Kosińskich. Przy czwartym ołtarzu zostanie wygłoszone Słowo Boże. Tam zakończymy uroczystą procesję błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Pamiętajmy o dekoracji ulic, domów, okien, balkonów. Liczymy na obecność na Mszy Świętej i procesji wszystkich jednostek strażackich, Orkiestry, chóru, scholii, Bielanek, dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych, ministrantów, lektorów, Koła Żywego Różańca, Koła emerytów, Bractwa Adoracyjnego, Grupy oazowej, rodzin Szensztackich. Prosimy mieszkańców wymienionych ulic o włączenie się w budowę ołtarzy. Serdeczne Bóg Zapłać.
5. Wyniki konkursu na najpiękniejszą kapliczkę Matki Bożej. Decyzją komisji wszystkie pięć prac zostało nagrodzonych pierwszym miejscem. Gratulujemy zwycięzcom. Nagrody zostaną wręczone dziś na Mszy świetej o godz.12:00.
6. Za tydzień zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.

PRASA – Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów. W bieżącym wydaniu tygodnika „Idziemy”:

• Czy godność przyjmowania Eucharystii zależy od czystości wewnętrznej i świadomości człowieka? – odpowiada ks. prof. Marek Tatar w artykule pt. Chrystus w Najświętszym Sakramencie,
• Kim są i jakie zadania pełnią diakoni stali – obraz diakonatu stałego w artykule Żonaci duchowni,
• Kościół traci młodzież – już 1/3 młodych deklaruje się jako osoby niewierzące,
• Vox populi vox Dei – czyli co sądzimy o Kościele współczesnym – Wnioski z synodu,
• Jak rozumieć Trójce Świętą ? – w artykule Trynitarna tożsamość chrześcijaństwa.

ZAPOWIEDZI: - W związek małżeński mają zamiar wstąpić:

• Maciej Przyborowski kawaler z parafii św. Teresy od dzieciątka Jezus i Natalia Magdalena Mirosz, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.
• Patryk Grzęda kawaler z parafii św. Trójcy w Latowiczu i Magdalena Piotrowska, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.
• Paweł Krysik kawaler i Julita Koseska , panna oboje z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.
• Dominik Maciej Błażejczyk , kawaler i Kinga Anna Świderska, panna oboje z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.
Polecamy ich modlitwie wspólnoty parafialnej.

Dodane przez: Ks.Grzegorz Chojnicki, 11 Jun 2022, 19: 40

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 05.06.2022r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 05.06.2022r

1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana. Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy.
2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieci klas III po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach i ich rodzicach. Rozpoczynamy biały tydzień od poniedziałku do piątku włącznie. Zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo czerwcowe na godz. 17.00. dzieci wraz z rodzicami.
3. We wtorek 07.06 br. wyjazd wraz z Panią Katechetką i ks. Proboszczem do Niepokalanowa. Dzieci zabierają ze sobą stroje komunijne. Wyjazd o godz. 8.30 z parkingu przy kościele. Zbiórka o godz. 8.15.
4. Rocznica Komunii Świętej w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej 12 czerwca br. o godz. 10.00. Próba dla dzieci rocznicowych i rodziców w czwartek 09 czerwca. Przychodzimy na czerwcowe na godz. 17.30 po nabożeństwie próba w kościele. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę 11 czerwca od godz. 10.00 do 12.00.
5. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na świątynie Opatrzności. Serdeczne Bóg zapłać.
6. Serdeczne podziękowania dla Pani Elżbiety Skuza za piękne przygotowanie dzieci do dzisiejszej uroczystości I Komunii świętej. Podziękowania dla rodziców i dzieci za dar ołtarza piękne dywany do prezbiterium naszej świątyni Dobrzańskiej. Za piękne posprzątanie terenu i udekorowanie Kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.


PRASA – Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów. W bieżącym wydaniu tygodnika „Idziemy”:

• Bierzmowanie jest ważnym sakramentem ale niczego nie kończy,
• Alfabet charyzmatyka czyli jak działa Duch Święty,
• Rekrutacja do Seminarium Duchownego, Kto ma powołanie i chciałby je realizować oddając się Bogu na służbę ,
• Rozmowa z Porucznikiem rezerwy Karolem Tak zaczęło się moje nawrócenie.

ZAPOWIEDZI: - W związek małżeński mają zamiar wstąpić:

• Patryk Grzęda kawaler z parafii św. Trójcy w Latowiczu i Magdalena Piotrowska, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.
• Paweł Krysik kawaler i Julita Koseska , panna oboje z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.
• Dominik Maciej Błażejczyk , kawaler i Kinga Anna Świderska, panna oboje z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.
• Radosław Robert Pląsek kawaler z parafii tutejszej i Ewelina Ostrowska, panna z parafii św. Stanisława Bpa w Stoczku Węgrowskim. Zapowiedź druga.
• Patryk Jędrzejewski, kawaler z parafii św. Anny w Strzegowie i Klaudia Gadomska panna z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.
Polecamy ich modlitwie wspólnoty parafialnej.

Dodane przez: Ks.Grzegorz Chojnicki, 04 Jun 2022, 18: 59

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej >>

Powered by CuteNews


Strona główna